Kültür Evi

Vakfımızın içinde faaliyetlerini sürdüreceği Eyüp Sultan’da, tarihî bir ahşap konağı restore ettirmek suretiyle Genel Merkez binası inşa ettirmeyi tercih etmesi sebepsiz değildir. Vakfımız’ın kendi gücü nispetinde yapabileceğinin azamisini gerçekleştirmiş olduğu da bir gerçektir. Türk Milli Kültürünün yaşayan değerlerini bünyesinde barındıran Eyüp Sultan’ı tercih etmek, aynı zamanda kültürümüze sahip çıkmakla bir paralellik arzetmektedir.

Kültürevimiz konferans ve sergi salonları ile kendi kütüphanesinde halkımıza hizmet etmeye devam edecektir. Özellikle, Türk Milleti’ne faydalı ve faziletli gençler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş olan Vakıf, Kültürevi’nde düzenleyeceği etkinliklerle çalışmalarını daha geniş boyutlara taşımayı amaçlamaktadır.

Restorasyon ve çevre düzenlemesiyle yepyeni bir çehreye kavuşan Kültürevi, halkımıza sıcacık bir ortam sunarken sevgili gençlerimize de rahat ve nezih ir muhitte hizmet verecektir. Vakfımız, Türk Milleti’ne yakışır ve faydalı gençler yetiştirmek amacıyla çıktığı bu yolda, sizin destek ve takdirlerinizden alacağı manevi güçle yürütmeye bundan sonra da devam edecektir.

Duyurular